İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Sporları Salonu’ndan yararlanan engelli sporcular kendileri için düzenlenen özel etkinlikte buluştu. Günün sonunda hepsine şampiyonluk  madalyası verildi.

Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanında bulunan Uluslararası Buz Sporları Salonu, toplumun her kesimine spor yapma olanağı sağlıyor. Her Perşembe kendilerine ayrılan özel saat diliminde buz pateni yapma şansı bulan engelli vatandaşlar ve sporcular, bu kez 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü için düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında bir araya geldi. Programa katılan tüm engelli vatandaş ve sporculara şampiyonluk madalyası verildi.

Hayatın her alnında olduğu gibi sporda da engelli vatandaşlara fırsat eşitliği sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle buz patenine başlayan Selin Durgut’un başarıları ise ayrı bir gurur yaşattı. 2020 yılında  Antalya’da 100’e yakın ülkeden 1500 özel sporcunun katılacağı 2. Down Sendromlular (Trisome) Dünya Spor Oyunlarında Selin’in ülkemizi buz pateninde temsil edeceği belirtildi.